Dlaczego lakier hybrydowy pęka na paznokciach?

Dlaczego lakier hybrydowy pęka na paznokciach?

16 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Pęknięcia na paznokciach zdarzają się, gdy zbyt często używamy rąk. Tych problemów można uniknąć dzięki regularnej pielęgnacji dłoni. Polerowanie paznokci i ograniczanie zbyt mocnego chwytania zapobiegają pęknięciom paznokci. Ludzie, którzy pracują rękami mają gorsze problemy z pękaniem paznokci niż ci, którzy tego nie robią. Dzieje się tak dlatego, że ciągłe pękanie powoduje, że czubki palców się łamią. W tym eseju na temat ciała, będziemy badać przyczyny pęknięć i jak zapobiegać im za pomocą lakieru.

Dlaczego lakier pęka na paznokciach?

Pękające paznokcie zdarzają się, gdy twoje paznokcie są narażone na wilgoć i stres. Zdarza się to najczęściej w zimnej pogodzie, ale może się również zdarzyć w gorącym klimacie. Państwa dłonie są najbardziej podatne na pęknięcia w miesiącach letnich, kiedy działają klimatyzatory. Twoje dłonie są również bardziej podatne na pęknięcia w zimie, gdy włączone są urządzenia grzewcze. Rzeczy, które powodują wilgoć w powietrzu, takie jak deszcz lub śnieg, również zwiększają pęknięcia paznokci. Najlepszym sposobem na uchronienie paznokci przed pękaniem jest unikanie sytuacji, które do nich prowadzą.

Jak zrobić i wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

Pękający lakier na paznokciach

Lakier chroni paznokcie przed pękaniem tworząc barierę pomiędzy paznokciem a powietrzem. Regularne stosowanie lakieru zapobiega przedostawaniu się powietrza na powierzchnię paznokcia tworząc nad nim warstwę ochronną. Ta warstwa zapobiega temu, że wilgoć może skorodować paznokcie i spowodować pęknięcia zanim lakier zdąży je powstrzymać. Zapobiega ona również temu, aby pot podczas pracy nie marszczył się i nie niszczył paznokci. Noszenie rękawiczek również zapobiega uszkodzeniu skóry przez pot i tworzeniu domu dla bakterii pod paznokciami. Wszystko co dotyczy lakieru maksymalizuje zdolność regularnej pielęgnacji dłoni do zapobiegania pęknięciom paznokci.

Czy tipsy można malować lakierem hybrydowym?

Jak zapobiec pękaniu hybryd?

Lakier do paznokci nie jest jednak lekarstwem na pęknięte paznokcie. Ludzie którzy pracują rękami mają gorsze problemy z pękaniem paznokci niż ci którzy tego nie robią. Dzieje się tak dlatego, że ciągłe pękanie powoduje łamanie się czubków palców. Pęknięcia mogą również trwale uszkodzić powierzchnię płytki paznokcia. Ponadto wilgotny klimat zwiększa ryzyko, że wilgoć może spowodować pęknięcia paznokci; dalsze zwilżanie już istniejących warunków sprawia jeszcze więcej kłopotów zarówno osobom cierpiącym jak i opiekunom popękanych paznokci/palców.

Podsumowanie

Regularne nakładanie lakieru chroni Państwa paznokcie przed zużyciem spowodowanym przez pęknięcia paznokci. Jest to również konieczność jeśli chcemy mieć zdrowe, błyszczące paznokcie, które się nie łamią. Samo unikanie sytuacji, które prowadzą do pęknięć paznokci jest wystarczające bez dodatkowego wysiłku z Państwa strony. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani wypróbowaniem nowych sposobów radzenia sobie z typowymi czynnościami domowymi bez obawy o uszkodzenie palców, proszę rozważyć podjęcie terapii zajęciowej lub innego programu rehabilitacji ruchowej na lokalnym uniwersytecie lub w szkole zawodowej, aby w razie potrzeby całkowicie pozbyć się tej dolegliwości!