Dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukania?

Dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukania?

24 września, 2022 1 przez Redakcja

Pralka beko nie pobiera płynu do płukania – to przykra codzienność użytkowników pralek, niezależnie od producenta. Nic dziwnego, bo żywotność współczesnych urządzeń wynosi zaledwie 6-7 lat, po czym następuje konieczność zakupu nowej maszyny. Jeśli jednak pralka nie pobiera płynu do płukania, nie oznacza to, że natychmiast musimy udać się do sklepu z AGD. Niektóre z przyczyn awarii można bowiem usunąć, nadając urządzeniu drugie życie i wydłużając jego żywotność.

Kłopotliwa awaria pralki

Pralka nie pobiera wody, pralka nie chce wirować, bęben pralki nie obraca się, pralka źle płucze, pralka nie wypłukuje proszku… Problemy z pralkami można mnożyć w nieskończoność. Awaria pralki to rzecz tak powszechna, że przestaliśmy zwracać uwagę na skalę problemu. W każdym przypadku tego typu sytuacja generuje stres i negatywne emocje. Życie bez pralki jest bowiem wyjątkowo trudne, a stos brudnych ubrań rośnie w zastraszającym tempie. Nic dziwnego, że znalezienie przyczyny, dlaczego pralka nie wiruje czy dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukania staje się priorytetem wszystkich tych, którym awaria urządzenia utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Co zrobić gry pralka nie pobiera płynu do płukania

Pralka whirlpool nie pobiera płynu do płukania z kilku przyczyn. Jeśli zauważymy taki problem w naszym urządzeniu, nie jesteśmy całkowicie zależni od pomocy specjalisty. Niektóre z działań możemy bowiem podjąć sami. Jeśli pralka electrolux nie pobiera płynu do płukania, przed wezwaniem fachowca warto sprawdzić, czy nie zapchał się zbiornik na detergenty. To bowiem częsta przyczyna tego, że pralka nie pobiera płynu do płukania.

Źródłem takiej awarii może być nawet mocno zabrudzona szuflada czy zbyt duża ilość płynu, zaaplikowana do jednego prania. Możliwości jest sporo, niezależnie od tego czy pralka nie pobiera płynu, czy pralka nie odwirowuje, czy też pralka nie odpompowuje wody. W każdej sytuacji warto poszukać najprostszych rozwiązań, które często będą skuteczne, a nie obciążą nas dodatkowymi kosztami, związanymi z pomocą fachowca.

pralka nie chce wirować

Top 5 powodów dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukania

Wśród najczęstszych awarii pralki wyróżnić można kilka problemów: pralka nie wiruje tylko buczy, pralka nie chce się otworzyć, pralka nie wiruje z obciążeniem, pralka nie odprowadza wody, pralka nie spuszcza wody i pralka nie pobiera płynu do płukania. To przyczyny, dla których z reguły wzywa się specjalistę od napraw, bądź też podejmuje decyzję o zakupie nowego urządzenia. Sprawdź, jakie mogą być źródła problemu, zanim wybierzesz numer fachowca.

Pralka nie pobiera płynu – awaria węża dopływowego

Jeśli pralka nie wypompowuje wody lub pralka beko nie pobiera płynu do płukania, warto diagnostykę problemu rozpocząć od sprawdzenia węża dopływowego. Zgięty, powykręcany, zapchany albo wręcz pęknięty wąż to również bardzo częsty powód dlaczego pralka nie pobiera wody. Aby zbadać stan węża dopływowego, należy odsunąć pralkę i sprawdzić, czy nie z zewnątrz nie widać uszkodzeń. Warto również odłączyć koniec, który umieszczony jest przy urządzeniu, by następnie dokładnie oczyścić jego wnętrze.

Pralka nie pobiera płynu – problem z elektrozaworem

Jeśli pralka samsung nie pobiera wody lub płynu do płukania, bardzo możliwą awarią jest uszkodzenie elektrozaworu. On bowiem jest odpowiedzialny za tego typu działania w procesie prania. Jeśli okaże się, że to właśnie elektrozawór jest przyczyną problemów z urządzeniem, należy go wymienić na nowy.

Pralka nie pobiera płynu – zabrudzony dozownik

Często na duże problemy wpływają błahe, ale fatalne w skutkach przyczyny. Tak jest chociażby w przypadku, gdy pralka nie odwirowuje wody czy też w sytuacji co zrobić żeby pralka nie skakała. Jeśli urządzenie nie pobiera płynu, warto więc sprawdzić stan dozownika. Jego zabrudzenia wpływać mogą na jakość pracy urządzenia i prowadzić do większych problemów, jakim jest brak zdolności do pobrania płynu przez pralkę. Przy okazji warto również dowiedzieć się, czym wyczyścić pralkę żeby nie śmierdziała. Problem bowiem będzie narastał, a nagromadzone w bębnie zabrudzenia mogą doprowadzić do większej awarii.

Pralka nie pobiera płynu – nieczystości w szufladzie

Jeśli pralka nie wypompowuje wody i buczy, źródła problemu należy szukać w wężu odpływowym. Jeśli natomiast pralka nie pobiera płynu do płukania, warto zajrzeć do szuflady. To właśnie tam gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które spowodować mogą problemy z pobieraniem proszku i płynu do płukania. Szufladę należy wyjąć i umyć pod bieżącą wodą. Warto to robić regularnie, by uniknąć większych problemów.

Pralka nie pobiera płynu – jakość detergentu

Jeśli naszym problemem jest to, że pralka nie wiruje czy pralka nie pobiera wody, rozwiązania należy szukać w poszczególnych częściach, składających się na urządzenie. Jeśli natomiast pralka nie pobiera płynu, przyczyną może być kiepska jakość samego detergentu. Gdy będzie on np. zbyt rozcieńczony, urządzenie nie będzie go pobierać do prania. Stawiaj więc na produkty ze sprawdzonych źródeł, bądź też na płyny, polecane przez pozostałych użytkowników.

pralka nie grzeje wody

Jak często psuje się pralka?

Żywotność współczesnych pralek określa się na ok. 7 lat. Nic dziwnego, że różnego rodzaju awarie i usterki to przykra, ale nieunikniona codzienność. Po upływie 6-7 lat sprzęt trzeba z reguły wymienić na nowy.

pralka nie pobiera płynu do płukania

Dlaczego pralka się zawiesza?

Z reguły winien jest elektrozawór. Pozwala on bowiem na pobór wody do bębna pralki. Jeśli elektrozawór się nie otworzy wskutek awarii, pralka zatrzyma swoją pracę. Pralka zawiesza się również, gdy uszkodzeniu ulegnie moduł elektroniczny.

pralka nie pobiera proszku

Jak wyczyścić pralkę?

Jednym ze skutecznych sposobów na to, jak wyczyścić pralkę, jest wlanie do bębna szklanki octu i wypranie takiej zawartości w 90˚C. Chcąc uniknąć przykrego zapachu, można dodać kilka kropel zapachowego olejku.

pralka nie wiruje z obciążeniem

Co może być powodem że pralka nie nabiera proszku?

Jeśli pralka nie pobiera proszku, sprawdź czystość węża dopływowego oraz ewentualne uszkodzenia jego sitka. Uszkodzony lub zanieczyszczony wąż jest bardzo częstą przyczyną tego, że pralka nie pobiera proszku z dozownika.

Jak wyjąć pranie z zablokowanej pralki?

Nowoczesne pralki wyposażone są często w funkcję awaryjnego otwierania. W innym wypadku warto sprawdzić czy producent wyposażył pralkę w specjalną taśmę zwalniającą. Jej pociągnięcie pozwala na odblokowanie drzwi w przypadku awarii. Pamiętaj jednak, aby przed przystąpieniem to pracy odłączyć urządzenie od źródła zasilania i poczekać, aż woda we wnętrzu bębna wystygnie.

pralka nie wypłukuje proszku

Dlaczego pralka wydłuża czas prania?

Jedną z najczęstszych przyczyn jest błąd w podłączeniu zaworu wody. Powoduje to brak szczelności systemu, a w konsekwencji obniżenie efektywności pracy naszej pralki.

pralka whirlpool nie pobiera płynu do płukania

Dlaczego pralka pobiera wodę a nie pierze?

Pralka wlewa wodę ale nie wiruje i nie pierze, gdy uszkodzony został moduł elektroniczny, będący odpowiedzialny za cały proces prania. Wymiana modułu spowoduje, że urządzenie zacznie pracować normalnie.

pralka źle płucze

Co zrobić żeby pralka nie skakała?

W tym celu warto zwrócić uwagę na nóżki, w które wyposażone jest urządzenie. Pralkę należy ustawić na równym podłożu. Dla większych efektów należy również wyregulować nóżki pod kątem, który umożliwi zablokowanie możliwości kołysania się urządzenia np. podczas intensywnego wirowania.