Prawdziwy przebieg aut z Niemiec w skupie aut

Prawdziwy przebieg aut z Niemiec w skupie aut

23 września, 2022 1 przez Redakcja

“Niemiec pod kocem trzymał”, takie hasła reklamowe można spotkać gdy rozważamy zakup auta zza zachodniej granicy. Zwykle są to kilku lub kilkunastoletnie auta pracy premium. Gdyby rzeczywiście auta te były trzymane w garażu, a babcia, która miała nowe BMW jeździłaby tylko w niedziele do kościoła, to auto byłoby bardzo sprawne.

Niestety skup aut używanych ma całą gamę wozów, tych dobrych i złych. Zarówno od kobiety, jak i od starszego Pana, czy młodych rajdowców. Zatem stan faktyczny auta może być różny. Auto Dave – skup aut Bydgoszcz to miejsce gdzie można znaleźć raczej lepsze egzemplarze. Nie jeden egzemplarz to prawdziwa perełka. Jednak trzeba uważać na nieuczciwych handlarzy zza Odry, którzy oszukują na licznikach kilometrów. Warto sprawdzić numer VIN.

Doświadczeni handlarze z Polski np. w skupach samochodów w Bydgoszczy sprawdzają nie tylko przebieg, ale również stan nadwozia, podwozia, elektroniki i elementy silnika narażone na zużycie.

skup aut

Auto Sprowadzone Z Niemiec do skupu aut Bydgoszcz, A Przebieg Samochodu

Osoba, która sprzedaje samochód zwykle chce nam przedstawić oferowane auto w jak najlepszym świetle. Warto pamiętać, że trzeba być uważnym co do przebiegu auta, który jest prezentowany przez handlarza, gdyż to właśnie w tym momencie dochodzi zwykle do kłamstw. Zakup samochodu to spory wydatek i trzeba uważać.

Przebieg informuje o ilości przejechanych kilometrów. Im większy przebieg, tym niższa wartość auta. Zatem nie tylko wiek auta ma znaczenie. Może okazać się, że młodszy egzemplarz, którzy codziennie pokonywał setki kilometrów będzie bardziej zużyty niż starszy model, który mniej jeździł i był dokładniej serwisowany.

Mniej znaczy lepiej

Na serwisach z ogłoszeniami można zauważyć, że auta sprowadzane do skupu aut Bydgoszcz czy komisów samochodowych, które mają małą ilość kilometrów w przebiegu są nawet do 25% droższe niż auta z dużym przebiegiem. Co więcej, gdy ktoś nigdy nie sprowadzał auta z Niemiec, może bazować jedynie na informacji o eksploatacji wyrażonej w przebytych kilometrach. Może to być cenną wskazówką, ponieważ pozwala na przybliżone określenie stanu technicznego pojazdu.

Jak sprawdzić prawdziwy przebieg auta sprowadzanego z Niemiec do skupu aut używanych Bydgoszcz

Najprostszym sposobem oceny przebiegu w aucie jest przegląd dokumentacji sprzedażowej. Ale jeżeli nie ufamy sprzedawcy, to najłatwiejszym sposobem na określenie prawdziwego zużycia auta jest kontrola wzrokowa stanu tapicerki na kierownicy, zużycia materiału na fotelach. Warto zwrócić uwagę również na płynność pracy mechanizmu skrzyni biegów i układu przeniesienia siły napędu. Przetarta kierownica i gałka zmiany biegów powinny być sygnałem, że przebieg może być większy, niż jest nam prezentowany.

Nawet środki czyszczące i konserwujące nie są w stanie ukryć wieku auta. Wiadomo, że nawet starannie serwisowane auta mogą nosić ślady przetarć. Mimo to, warto wówczas sprawdzić ich stan. Mogą one mówić sporo o stanie przebiegu auta ze skupu aut. Warto zaznaczyć, że inaczej eksploatowany będzie samochód służący do jazdy po mieście. Jeszcze inaczej będzie wyglądać auto stosowane na długich trasach lub służbowe.