Poznaj właściwości i zastosowania kształtek chromowanych!

Poznaj właściwości i zastosowania kształtek chromowanych!

24 września, 2022 1 przez Redakcja

Kształtki chromowane to złączki, które sprawdzą się w praktycznie każdej instalacji. Cechą wspólną kształtek mosiężnych chromowanych jest wysoka odporność na wiele negatywnych czynników zewnętrznych. Ze względu na to, że zostały wykonane z materiału, jakim jest mosiądz, nie korodują. Cecha ta nie jest bez znaczenia, gdy mówimy o instalacjach wodociągowych. Kształtki wykonane z innych materiałów mogą ulegać szybkiemu uszkodzeniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Duży wybór kształtek chromowanych!

W niemal każdej instalacji znajduje się co najmniej kilka rodzajów kształtek chromowanych. Kształtki mosiężne chromowane to tak naprawdę szeroka oferta produktowa, w której znajdują się: kolana chromowane, korki, nyple chromowane, mufy, przedłużki, redukcje chromowane czy trójniki chromowane.

Wymienione produkty zostały wykonane z mosiądzu, którego główną zaletą jest to, że nie koroduje. Ponadto mosiądz zaliczany jest do materiałów trwałych i wytrzymałych. Ponadto dzięki precyzyjnemu dopracowaniu kształtek, montaż ich nie jest problematyczny.  Kształtki posiadają odpowiednie fazowanie wejścia gwintów – ułatwia to wkręcanie kształtek chromowanych, jedna w drugą.

Gwinty, które zostały radełkowane, są zabezpieczeniem przed możliwością ześlizgnięcia się podczas czynności skręcania. Kształtki chromowane Proterm uznawane są jako produkty uniwersalne, nadają się do większości typów instalacji.

kształtki proterm

Gdzie kupić dobrej jakości kształtki chromowane?

Kształtki mosiężne chromowane kupić można w wielu miejscach. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, od jakiego producenta pochodzą. Najkorzystniej jest wybrać oczywiście artykuły instalacyjne pochodzące od sprawdzonych producentów, takich, którzy cieszą się sporym zaufaniem i dobrymi opiniami.

Nie bez znaczenia jest też miejsce, w którym wykonywane są zakupy. Instalatorzy, hydraulicy, wykonawcy polecają hurtownię hydrauliczną z Bydgoszczy, w której znajduje się szereg różnych kształtek chromowanych w dobrych cenach. Tylko dobrej jakości kształtki chromowane gwarantują niezawodność i trwałość połączeń. Montując czy serwisując daną instalację niekorzystne i nieopłacalne na dłuższą metę jest wybieranie kształtek chromowanych nie markowych, słabej jakości.

Wszystkie oferowane w tej hurtowni hydraulicznej kształtki chromowane pochodzą od sprawdzonych producentów, są nowe i wolne od wad. Sklep instalacyjny Proterm na bieżąco monitoruje działania konkurencji, z tego względu ceny właśnie tam są przystępne i konkurencyjne. Ponadto ta bydgoska hurtownia hydrauliczna oferuje krótki czas realizacji zamówień i niskie koszty związane z ich wysyłką! Hydraulicy, instalatorzy, wykonawcy wybierają ten sklep instalacyjny także ze względu na fachowe doradztwo.