Jak zrobić i wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

Jak zrobić i wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

25 września, 2022 1 przez Redakcja

W dzisiejszej rzeczywistości samodzielne wykonywanie paznokci, również tych hybrydowych, jest nie tylko modne, ale i wygodne. Wiele kobiet jednak chciałoby wiedzieć, czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy. Postaramy się więc udzielić odpowiedzi na to pytanie, rozwiewając przy tym wszystkie wątpliwości i rozterki w tej kwestii.

Hybryda bez lampy – czy to możliwe?

Chcąc samodzielnie zrobić paznokcie hybrydowe na ogół kupujemy nie tylko specjalne lakiery, ale również i odpowiedni sprzęt. Jest nim chociażby lampa utwardzająca, która nie jest tanim produktem. Dodatkowo zainwestować trzeba również w frezarkę, dzięki której będzie możliwe zdjęcie lakieru z paznokcia. Czy zestaw hybrydowy bez lampy ma sens? Malowanie paznokci lakierem hybrydowym na ogół kojarzone jest bowiem również z lampą, która ma za zadanie przyśpieszenie procesu wysychania lakieru. Jak się jednak okazuje, nowoczesne lakiery do hybrydy nie wymagają tego typu inwestycji, gdyż wysychają one bez promieniowania UV, wydzielanego przez lampę. Dzięki temu malowanie paznokci w domu staje się nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej ekonomiczne.

Czy lakiery hybrydowe bez lampy są trwałe?

Nakładanie lakieru hybrydowego i utwardzanie go przy pomocy lampy nie tylko przyśpiesza proces wysychania, ale również wpływa na trwałość lakieru. Malowanie hybrydowe bez lampy jest możliwe. Trzeba mieć jednak pełną świadomość, że wykonany w ten sposób manicure nie będzie odznaczał się tak dużą trwałością jak ten, który wykonany został w tradycyjny sposób, z użyciem promieni UV.

Lakiery hybrydowe bez lampy nie odznaczają się bowiem taką trwałością, jak te, do wykonania których potrzebne są odpowiednie urządzenia. Warto wiedzieć jednak, że zarówno kolorowy, jak i bezbarwny lakier hybrydowy, który nie wymaga użycia lampy, będzie z pewnością znacznie trwalszy, niż zwykłe lakiery do paznokci. Są one dobrym sposobem na to, jak zrobić ładne paznokcie w domu, ale ich połysk będzie utrzymywał się około jednego tygodnia.

jak zrobić hybrydę

Jak działa hybryda bez lampy?

To, jak się robi manicure hybrydowy bez lampy, nie odbiega znacząco od tradycyjnych sposobów malowania paznokci. Cały proces powinno poprzedzić odpowiednie przygotowanie paznokci, czyli np. usunięcie pozostałości po poprzednim lakierze, opiłowanie płytek, pozbycie się skórek i wygładzenie powierzchni paznokci. Teraz można już nałożyć lakier do paznokci hybryda nakłada się podobnie, jak tradycyjny lakier.

Lakier hybrydowy bez lampy musi wyschnąć samodzielnie. Chcąc zrobić tego typu manicure, trzeba więc poczekać odpowiednią ilość czasu. Po wyschnięciu lakieru, można zaaplikować top coat, czyli tzw. lakier funkcyjny. Aplikowany jest on na ostatnią warstwę hybrydowych lakierów, przedłużając ich trwałość.

jak zrobić ładne paznokcie

Jak zrobić hybrydy bez lampy?

To, jak nakładać hybrydę – z lampą czy bez niej – nie różni się w żaden sposób. Wykonany w ten sposób manicure charakteryzuje się natomiast czasem, po którym należy ponowić zabieg. Posiadając zestaw do manicure hybrydowego bez lampy, perfekcyjnym wyglądem paznokci można cieszyć się przez około 7 dni. Dla porównania, paznokcie pomalowane lakierem tradycyjnym, utrzymują się zaledwie 2-3 dni. Należy pamiętać jednak, by odczekać odpowiedni czas, zanim podejmiemy jakąkolwiek aktywność, wymagającą użycia dłoni.

Jak widać, hybryda bez lampy jest bardziej ekonomicznym i trwałym rozwiązaniem. Czym zmywać lakier hybrydowy, nałożony bez lampy? Zmywanie lakieru hybrydowego jest w tym przypadku bardzo łatwe. Należy w tym celu posłużyć się zwykłym zmywaczem na bazie acetonu. Ten sposób wykonywania manicure hybrydowego jest coraz bardzie popularny, a wiedzę na temat tego jak nałożyć lakier hybrydowy bez lampy posiada już znaczna część kobiet.

Ważne jest również, aby zastosować utwardzacz do lakieru hybrydowego. Paznokcie do zrobienia samemu często nie są wykonane tak dobrze jak te, które wyszły spod ręki specjalistki. Utwardzacz do paznokci hybrydowych wzmocni płytkę i sprawi, że lakier będzie trzymał się znacznie dłużej.

lakier hybrydowy bez lampy

Jak wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

Trwałe lakiery hybrydowe wymagają użycia lampy z promieniowaniem UV. Daje to pewność, że kolorowa czy bezbarwna hybryda utrzyma się znacznie dłużej. Wiemy już, jak nakładać lakier hybrydowy, gdy nie posiadamy odpowiedniego urządzenia, do jego utwardzania. Co zrobić żeby lakier szybciej wysechł? Istnieją pewne metody, stanowiące rozwiązanie problemu, jak szybko wysuszyć paznokcie. Jedną z nich jest warstwowe malowanie paznokci. Cienkie warstwy spowodują, że lakier będzie wysychał znacznie szybciej.

W drogeriach dostępne są również różnego rodzaju preparaty, które przyśpieszają wysychanie lakieru, stanowiąc odpowiedź na pytanie, jak zrobić hybrydę nieco szybciej. Czym utwardzić paznokcie wykonane tą techniką? Na rynku zakupić można różnego rodzaju utwardzacze, polecane również przez kobiety, które wiedzę na temat tego jak się robi hybrydy w domu opanowały niemalże do perfekcji.

lakiery do hybrydy

Co powinien zawierać zestaw do hybrydy bez lampy?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju lakiery, które pozwalają uzyskać ładne paznokcie hybrydowe bez używania lampy UV. Wysoką jakością odznaczają się np. lakiery hybrydowe gelish. Zestaw do hybrydy bez lampy zawierać powinien top coat oraz adekwatną bazę. Warto zainwestować również w dobrej jakości pilnik z odpowiednią gradacją, a także w kopytko lub cążki, które posłużą do usuwania nieestetycznych skórek. Wszystko to przyczyni się do tego, jak zrobić ładne paznokcie i sprawić, by utrzymały się one nieco dłużej.

ładne paznokcie hybrydowe

Najlepsze lakiery do hybryd

Jak zrobic hybryde, by była nie tylko trwała, ale również i estetyczna? Warto zainwestować w najlepsze produkty, odznaczające się wysoką jakością. To właśnie one stanowią podstawę sukcesu i satysfakcji z efektu naszej pracy. Decyzja na temat tego, jaki lakier hybrydowy wybrać, nie może być więc przypadkowa. I choć lakier uv do paznokci w dalszym ciągu cieszy się niesłabnącą popularnością, coraz częściej można spotkać również produkty, które nie wymagają utwardzania odpowiednim światłem. Spośród całego grona lakierów hybrydowych, warto zwrócić uwagę na lakiery Semilac, Neonail, Silcare czy Indigo. Są one dobrze napigemntowane i odporne na uszkodzenia mechaniczne i łuszczenie się. Ciekawym rozwiązaniem są również lakiery hybrydowe Hi Hybrid, cechujące się nie tylko dobrą jakością, ale również niską ceną, co docenia coraz więcej klientek drogerii.

utwardzacz do paznokci hybrydowych

Podsumowanie

Makijaż hybrydowy można z powodzeniem wykonać w warunkach domowych. Wystarczy tylko wiedza, jak pomalować paznokcie oraz odpowiednie zaplecze, składające się z dobrej jakości lakierów i przyrządów, dzięki którym możliwe będzie przygotowanie paznokci do zabiegu. Wiemy już, czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy. Jak się okazuje, jest to możliwe, a zastosowanie polecanych metod pozwoli na przyśpieszenie procesu wysychania. Nic dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wykonanie hybryd, a satysfakcja z efektów z pewnością rekompensuje czas i pracę, włożoną w końcowy wynik.