Czy można mieszać lakiery hybrydowe?

Czy można mieszać lakiery hybrydowe?

16 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Lakiery hybrydowe powstają poprzez połączenie dwóch lub więcej różnych rodzajów naturalnych olejów i żywic. Lakiery te są bardzo unikalne, ponieważ posiadają zarówno bazę olejową jak i żywiczną. Wynikiem tego jest naturalnie nie schnące, niepękające wykończenie, które jest odporne na ścieranie, wodę i bakterie. W rezultacie, lakiery hybrydowe są idealne do zastosowań zewnętrznych, takich jak drewno, kamień i powierzchnie metalowe.

Jak mieszać hybrydę?

Lakiery hybrydowe są produkowane przez mieszanie oleju bazowego z naturalnymi żywicami lub masłami. Niektóre popularne oleje bazowe dla lakierów hybrydowych obejmują oleje lniane, tungowe, sojowe i rycynowe. Inne popularne naturalne żywice obejmują mech dębowy i masło cotuil. Aby wyprodukować wysokiej jakości lakier hybrydowy, producent musi zbilansować ilość każdej żywicy w mieszance. Powstała mieszanka jest następnie mieszana z roztworem wykończeniowym, aby stworzyć lakier hybrydowy. Żywice naturalne mają zdolność do absorbowania różnych właściwości fizycznych z oleju bazowego, z którym są mieszane. Ta właściwość powoduje, że powstały lakier ma różne korzystne cechy. Na przykład niektóre oleje dobrze mieszają się z masłem shea, a inne z żywicami cotuilt.

Jak zrobić i wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

Mieszanie lakieru hybrydowego krok po kroku

Po wybraniu składników bazowych producenci muszą je odpowiednio wymieszać, aby uzyskać wysokiej jakości lakiery hybrydowe. Mieszanie odbywa się poprzez powolne mieszanie olejów bazowych i żywic naturalnych w dużym pojemniku lub garnku. W miarę podgrzewania mieszaniny tworzy się bardziej równomierne połączenie i zmniejsza nadmierne sklejanie się gotowego produktu. Z tego powodu najlepiej jest ogrzewać duże pojemniki z roztworem lakieru hybrydowego na małym ogniu przez dłuższy czas. Po odpowiednim wymieszaniu producent pozwala roztworowi lekko ostygnąć przed dodaniem go do swojej linii produktów. Gdy w magazynie, lakiery hybrydowe są dostępne do zakupu przez grzywny detalistów farby lub bezpośrednio od producenta.

Ile kosztuje lakier hybrydowy?

Podsumowanie

Chociaż nadal w powijakach, stosowanie lakierów hybrydowych szybko rośnie ze względu na ich naturalne atrybuty i zrównoważone metody produkcji. Te przyjazne dla środowiska wykończenia zapewniają użytkownikom wiele możliwości osiągnięcia niepękającego wykończenia bez uszkodzenia drewna lub innych powierzchni. Ponieważ te wykończenia są nadal dość nowe, jest wiele, że jest jeszcze nieznany o tych unikalnych produktów. Jednak, jak więcej badań idzie do tych zrównoważonych wykończeń, nowe przełomy są na pewno wkrótce!

Jakie lakiery hybrydowe do salonu kosmetycznego?