Czym się różni lakier hybrydowy od żelowego?

Czym się różni lakier hybrydowy od żelowego?

16 września, 2019 0 przez Redakcja

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Lakier do paznokci to produkt kosmetyczny stosowany na opuszkach palców u rąk i nóg człowieka w celu poprawy wyglądu. Każdy kraj ma swój własny styl lakierów do paznokci, co wynika z wielu odmian. Popularne rodzaje lakierów do paznokci to żel, hybryda i zwykły lakier. Wspólnym czynnikiem wśród wszystkich rodzajów lakierów do paznokci jest to, że wracają do butelki i nie są trwałe. Istnieją jednak różnice między procesami stosowanymi do tworzenia każdego rodzaju lakieru do paznokci, które wpływają na produkt końcowy.

Lakier hybrydowy vs lakier żelowy

Zarówno lakier hybrydowy jak i żelowy nakłada się za pomocą warstwy bazowej, warstwy ochronnej i wykończenia warstwa po warstwie (aka topcoat). Warstwa bazowa jest nakładana jako pierwsza i działa jako powłoka ochronna, aby ograniczyć możliwość uszkodzenia naturalnego paznokcia. Po nałożeniu warstwy bazowej paznokcie są czyszczone a następnie zanurzane w kolorowym lakierze. Paznokcie wyjmuje się z butelki i pozostawia do naturalnego wyschnięcia. Następnie na każdy paznokieć nakłada się cienką warstwę lakieru nawierzchniowego; warstwa ta chroni i uszczelnia każdy manicure. Po nałożeniu obu warstw Państwa paznokcie będą wyglądały jak nowe.

Jak zrobić i wysuszyć lakier hybrydowy bez lampy?

Najważniejsze różnice między lakierami do paznokci

Główna różnica pomiędzy lakierami hybrydowymi a żelowymi polega na czasie potrzebnym do ich nałożenia. Nakładanie lakierów hybrydowych trwa dłużej niż lakierów żelowych ze względu na grubość warstwy bazowej. Jednak po jej nałożeniu Twój manicure utrzyma się przez około dwa tygodnie bez odprysków. Manicure żelowy może trwać do dwóch tygodni i nie wymaga poprawek. Jak widać, oba procesy mają swoje plusy i minusy, ale pozostawią Państwa paznokcie wyglądające bajecznie w mniej więcej równych ramach czasowych.

Jakie lakiery hybrydowe do salonu kosmetycznego?

Technicy paznokci mogą zastosować więcej opcji z lakierem żelowym w porównaniu do lakieru hybrydowego lub zwykłego lakieru do paznokci. Po pierwsze, lakier żelowy nie wymaga warstwy bazowej – dzięki czemu palce są natychmiast gotowe do nałożenia koloru. Po drugie, manicure żelowy może być nakładany przy użyciu lamp LED, które jeszcze bardziej przyspieszają ten proces. Ponadto terapia światłem LED może być przeprowadzana w domu w komorze, która przypomina komorę SPA w salonie. Korzyści są jeszcze większe, ponieważ terapia światłem LED działa na paznokcie jeszcze głębiej niż polerowanie żelem.

Czy można mieszać lakiery hybrydowe?

Podsumowanie

Zarówno lakier hybrydowy jak i żelowy mają swoje zalety, jednak jeden proces działa lepiej z różnych powodów. Manicure hybrydowy wymaga więcej czasu i przygotowań niż polerowanie żelowe ale zapewnia dłuższe rezultaty. Alternatywnie, manicure żelowy wymaga tylko jednej aplikacji, ale zajmuje więcej czasu, aby osiągnąć rezultaty ze względu na cieńszą warstwę bazową. Ostatecznie, najlepiej jest wybrać to, co działa najlepiej dla Ciebie, ponieważ oba procesy zapewniają wspaniałe rezultaty!