Ile kosztuje kurs na wózki widłowe Bydgoszcz?

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe Bydgoszcz?

26 listopada, 2022 0 przez Redakcja

Kurs na wózki widłowe Bydgoszcz to zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych kierunków w tutejszym BZDZ. Nic dziwnego, bo operator wózka widłowego to niezwykle pożądany na współczesnym rynku pracy zawód. Posiadanie takich kwalifikacji otwiera szansę zatrudnienia w halach i magazynach wielkopowierzchniowych, w składach budowlanych, w większych sklepach i zakładach przemysłowych, a nawet w gospodarstwach rolnych. Ile kosztuje kurs na wózki widłowe w Bydgoszczy i dlaczego warto go zrobić?

Dlaczego warto wybrać kurs na wózki widłowe w Bydgoszczy?

Szkolenia w Bydgoszczy prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę wykładowców oraz doświadczonych instruktorów. Niezbędna wiedza jest tutaj przekazywana w przystępny sposób. Nauka przebiega kompleksowo, sprowadzając się zarówno do teoretycznych wykładów, jak i praktycznych warsztatów. Absolwenci, którzy ukończyli kurs na widlaka, są doskonale przygotowani do państwowego egzaminu UDT. Wpływa na to również dostęp do materiałów szkoleniowych oraz całe zaplecze edukacyjne, dzięki któremu możliwe jest zaznajomienie się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi w branży. Kurs na wózki widłowe Bydgoszcz odbywa się stacjonarnie, ale również hybrydowo, dzięki czemu część wykładów może odbyć się w formie online. Absolwenci BZDZ pewnie wkraczają na rynek pracy, rozpoczynając zatrudnienie w zawodzie niezwykle pożądanym na rynku pracy.

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe?

Wiele osób zastanawia się pewnie teraz, jaki jest koszt kursu na wózek widłowy? Cena ta jest uzależniona od ośrodka kształcenia, który organizuje szkolenie. Na ogół wynosi ona kilkaset złotych, w zależności od tego czy uprawnienia dotyczą wózków zwykłych, czy też specjalizowanych. Obejmuje ona zajęcia teoretyczne oraz praktyczną naukę zawodu. Do kosztów należy również doliczyć państwowy egzamin UDT, za który opłata urzędowa w 2022 r. wynosi 212,34 zł. Kursy na wózki widłowe, organizowane przez Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego, rzetelnie i kompleksowo przygotowują do egzaminów, a jego zdawalność jest bardzo wysoka. Z pewnością rodzi się teraz pytanie: czy kurs na wózki widłowe jest trudny? Jak pokazuje praktyka, dzięki dużemu zaangażowaniu kadry i doświadczenia w przygotowywaniu uczestników do egzaminów i pracy w zawodzie, kurs na wózek widłowy w BZDZ Bydgoszcz jest znacznie przystępniejszy, a kolejne wyzwania łatwiejsze w opanowaniu, niż konkurencyjnych ośrodkach kształcenia.

szkolenia z widlaka

Egzamin UDT na operatora wózka widłowego

Profesjonalny kurs na operatora wózka widłowego pozwala zapoznać się zarówno z teoretycznymi uwarunkowaniami pracy w zawodzie, jak też i praktycznymi zasadami, które są niezbędne, by prawidłowo, a zarazem bezpiecznie korzystać z urządzenia. Wszystkie kursy na wózek widłowy kończą się egzaminem przed komisją UDT. Kompleksowe i rzetelne przygotowanie do niego w BZDZ Bydgoszcz odbywa się w trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych. Z takich też części składa się końcowy egzamin. Aby uzyskać wynik pozytywny należy:

  • odpowiedzieć prawidłowo na 11 z 15 pytań, sprawdzających wiedzę teoretyczną,
  • wykonać prawidłowo manewr omijania przeszkód wózkiem obciążonym lawetą.

Pozytywny wynik pozwala odebrać zaświadczenie u ukończeniu kursu na wózki widłowe i rozpocząć pracę w zawodzie operatora.