Jakie systemy grzewcze poleca firma Proterm?

Jakie systemy grzewcze poleca firma Proterm?

20 maja, 2023 0 przez Redakcja

System grzewczy to zespół urządzeń i elementów składających się na instalację służącą do pozyskiwania i rozprowadzania ciepła w budynku. Dwie podstawowe części tych systemów to źródło ciepła i system jego dystrybucji, czyli instalacja grzewcza. Sposób ogrzewania zastosowanego w domu mieszkalnym ma bezpośredni wpływ na komfort cieplny. Dla codziennego komfortu przebywania w budynku konieczne jest stworzenie optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniach, o każdej porze roku.

Kiedy temperatura spada niezbędne jest uruchomienie systemu ogrzewania. Każdy budynek, czy to wielorodzinny blok czy jednorodzinny dom, musi posiadać odpowiedni system dostarczania ciepła do wnętrz. Montażem oraz serwisem systemów grzewczych zajmuje się przedsiębiorstwo Proterm. Firma charakteryzuje się w technice grzewczej i sanitarnej. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu instalacji takich systemów grzewczych jak: instalacje c.o, ogrzewanie podłogowe, pompy ciepła oraz wiele innych nowoczesnych. Proterm oferuje swoje usługi również w zakresie montażu i serwisu klimatyzacji oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji.

Artykuł napisany przy współpracy z https://proterm.info.pl/

Nowoczesne systemy grzewcze Bydgoszcz

Wśród nowoczesnych rozwiązań systemów grzewczych wyróżnić można miedzy innymi pompy ciepła oraz fotowoltaikę. Pompy ciepła to nowoczesne, bezobsługowe i energooszczędne urządzenia grzewcze, które do ogrzewania wykorzystują energię odnawialną skumulowaną w powietrzu, gruncie lub wodzie. Przekształcają ją w ciepło do ogrzewania wnętrz oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła latem mogą zapewniać również chłodzenie budynku. Urządzenia te nie produkują żadnych spalin, ich zastosowanie przyczynia się, więc nie tylko do obniżenia kosztów energii, ale również do zmniejszenia emisji CO2 i ochrony klimatu.

Natomiast instalacja fotowoltaiczna służy do produkcji energii elektrycznej w budynku. W tym celu wykorzystuje ogólnodostępną, odnawialną energię promieniowania słonecznego. Moduły fotowoltaiczne wytwarzają z niej prąd stały. Jest on zmieniany w prąd przemienny, który można wykorzystywać do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych w budynku.

Nadwyżkę energii wyprodukowanej dzięki fotowoltaice można przekazać do publicznej sieci i odebrać ją w dogodnym momencie. Systemy fotowoltaiczne zmniejszają zanieczyszczenie środowiska i chronią zasoby naturalne. Charakteryzują się również stosunkowo niskimi kosztami zużycia energii. Tego typu instalacje grzewcze sprawdzą się zarówno w domkach jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Oferujemy nowoczesne rozwiązania systemów grzewczych oraz serwis instalacji.

klimatyzator

Ogrzewanie Bydgoszcz

Do systemów grzewczych, jakie oferuje i wykonuje przedsiębiorstwo Proterm zaliczyć można miedzy innymi: kotły gazowe, kotły olejowe, instalacje centralnego ogrzewania czy ogrzewanie podłogowe.  Kotły gazowe zapewniają bezobsługowe i energooszczędne ogrzewanie domu oraz wody użytkowej dzięki technice kondensacji. Gazowe kotły kondensacyjne do ogrzewania wykorzystują dodatkowe utajone ciepło spalin, które przekazywane jest do systemu grzewczego. Natomiast kotły olejowe to bezobsługowe, a dzięki technice kondensacji również energooszczędne urządzania grzewcze. Olejowe kotły kondensacyjne do ogrzewania wykorzystują nie tylko ciepło powstałe podczas spalania paliwa, ale również dodatkowo ciepło zawarte w spalinach. Olejowa technologia kondensacyjna ma pewną przyszłość dzięki bioolejom.

Ogrzewanie z kotłem olejowym wymaga jednak osobnego pomieszczania na kotłownię oraz zbiorników do przechowywania zapasu paliwa. Ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla tradycyjnych grzejników elektrycznych, może również z nimi współpracować w ramach jednego systemu grzewczego. Bardzo dobrze sprawdza się we współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła m.in kotłami kondensacyjnymi i pompami ciepła.

Instalacje grzewcze C.O.

 Montaż instalacji centralnego ogrzewania nie jest prostym zadaniem, wymaga specjalistycznych umiejętności i wiedzy. W związku z tym warto skorzystać z fachowej firmy, która zapewni niezawodne i bezpieczne funkcjonowanie systemu grzewczego przez wiele lat. Bez specjalistycznej wiedzy istnieje duże ryzyko nieprawidłowego montażu instalacji c.o. Źle dobrane grzejniki, niewystarczająca izolacja rur czy też błędnie obliczone zapotrzebowanie na ciepło w danym pomieszczeniu lub budynku to tylko kilka z możliwych błędów, jakie można popełnić przy procesie projektowania i montażu instalacji grzewczej. Warto, zatem skorzystać ze specjalistycznej firmy z dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego typu instalacji. Taką firmą jest niewątpliwie przedsiębiorstwo Proterm. Specjalizuje się w wykonywaniu instalacji grzewczych oraz instalacji gazowych, a dzięki współpracy z renomowanymi producentami, oferowane produkty są najwyższej jakości co przekłada się na ich długoletnią prace.