Trawa syntetyczna. Czy warto?

Trawa syntetyczna. Czy warto?

20 maja, 2023 0 przez Redakcja

Sztuczna trawa ogrodowa z rolki przypomina wykładzinę i jednocześnie świetnie imituje naturalny trawnik. Produkuje się ją głównie z polipropylenu i polietylenu oraz nylonu. Na jej korzyść przemawiają wysokie walory użytkowe i estetyczne. Nie ulega zniszczeniu pod wpływem oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Może być intensywnie eksploatowane przez wiele lat. Łatwa pielęgnacja i montaż sprawiają, że sztuczna trawa cieszy się dużą popularnością. Oczywiście warto poznać też szereg innych zalet tego innowacyjnego rozwiązania.

Jaka jest trawa syntetyczna?

W przypadku sztucznego trawnika można liczyć na niskie koszty eksploatacyjne. Łatwo utrzymać go w nienagannym stanie. Nie trzeba przeprowadzać żadnych prac ogrodowych. Znika konieczność koszenia, podlewania, odchwaszczania, nawożenia. Można śmiało powiedzieć, że trawa syntetyczna jest bezobsługowa. Przy braku czasu na doglądanie trawnika sprawdzi się idealnie.

Można zaoszczędzić także pieniądze. Założenie sztucznej murawy jest niezwykle proste i szybkie. Nie ma również problemu z jej zdemontowaniem. Może być ona użytkowana przez cały rok, nie ulega zniszczeniu pod wpływem promieniowania słonecznego, wysokich i ujemnych temperatur. Elastyczne podłoże jest przepuszczalne, co przekłada się na odprowadzanie wody.

Czy sztuczna murawa to dobry wybór?

Trawa syntetyczna zdobi posesję każdego dnia, pozostaje nieskazitelna przy minimalnym nakładzie pracy. Pielęgnacja ogranicza się do grabienia, odkurzania i mycia. Jak widać, nie ma w tym niczego skomplikowanego, nie zajmuje to wiele czasu. Chodzenie po syntetycznej murawie sprawia przyjemność, amortyzuje upadki.

Nie gromadzą się w niej żadne insekty, które mogą ukąsić lub użądlić. Sztuczny trawnik to ogromna wygoda dla właścicieli zwierząt. Przyjemnie na niej wypoczywają. Nie trzeba martwić się zniszczeniem trawy, wykopywaniem dołów. Można także liczyć na ogromny wybór. Syntetyczna murawa ma różne kolory, włosie o zróżnicowanej grubości i wysokości.

Do czego wykorzystać sztuczną trawę?

Jeśli komuś potrzebne jest sztuczna trawa do ogrodu, na balkon lub na taras, to warto zdecydować się na zakup produktu od lidera w branży. Jest nim firma Epufloorgrass, która ma w swojej ofercie różnego rodzaju syntetyczną murawę. Można zapoznać się z nią na stronie https://sztuczna-trawa.site/. Firma zajmuje się dystrybucją sztucznej trawy od kilku lat, współpracuje z największymi producentami syntetycznych trawników. Można zdecydować się na trawę krajobrazową, niezwykle dekoracyjną, idealną do ogrodu, na plac zabaw i balkon. Nadaje się nawet do pokoju dziecięcego.

Jest niezwykle miękka, przyjemna w dotyku. Inną opcja będzie trawa boiskowa o zwiększonej wytrzymałości, zachowuje swoje walory użytkowe nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Jest idealnym rozwiązaniem na boisko sportowe, pole namiotowe. Po syntetyczny trawnik sięga się także w celu udekorowania wystawy i podczas eventów. Stanowi ciekawe tło. Do złudzenia przypomina naturalną murawę. Jest łatwy w montażu i szybki demontażu. Można mówić o odporności na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.