Pompy ciepła Inowrocław – jaką firmę do montażu wybrać?

Pompy ciepła Inowrocław – jaką firmę do montażu wybrać?

21 lipca, 2023 0 przez Redakcja

W dzisiejszych czasach pomy ciepła są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w przypadku ekologicznego ogrzewania budynków. Znajdują zastosowanie między innymi w domkach jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Dzięki dużej oszczędności energii pozwalają one w dużym stopniu obniżyć koszty związane z ogrzewaniem budynku. Jednak do właściwego funkcjonowania całego systemu grzewczego konieczne jest skorzystanie ze sprawdzonej i renomowanej firmy, która ma wieloletnie doświadczenie w branży i świadczy kompleksowe usługi z zakresu montażu oraz serwisu pomp ciepła. Przykładem takiej firmy jest przedsiębiorstwo GFI z Bydgoszczy. Gwarantuje ono prawidłowy montaż wszelkiego rodzaju pomp ciepła, dzięki czemu każda instalacja grzewcza cechuje się dużą odpornością, trwałością oraz bezawaryjnością przez wiele lat. 

Pompy ciepła Inowrocław

Działanie instalacji bazującej na pompie ciepła opiera się o wykorzystanie różnicy temperatur pomiędzy dolnym źródłem energii a górnym. Dolne źródło znajduje się na zewnątrz budynku i to z niego energię cieplną pobiera instalacja. Może za nie służyć grunt, wody gruntowe lub powietrze atmosferyczne. Kolejnym etapem jest przekazanie ciepła, poprzez czynnik roboczy, z niewielkim współudziałem energii elektrycznej, do instalacji grzewczej wewnątrz budynku, (czyli do np. ogrzewania podłogowego czy grzejników).

Pompa ciepła jest urządzeniem uniwersalnym, które zapewnia zarówno ciepło, jak i możliwość obniżania temperatury w pomieszczeniach. Można z niej, zatem korzystać zamiast klimatyzacji. Dodatkowo, pompa ciepła może służyć do podgrzewania wody użytkowej. To urządzenie o wielofunkcyjnym zastosowaniu.

pompa ciepła montaż

Pompy ciepła Inowrocław cena

Cena oraz koszt montażu  w dużej mierze zależy od rodzaju pompy ciepła. Pompa gruntowa potrzebuję znacznie więcej nakładów pracy oraz koszt instalacji jest znacznie wyższy w porównaniu z pompą powietrzną. Pompa powietrzna nie wymaga dużo miejsca przy instalacji, dlatego też jest coraz częściej stosowaną opcją przy wyborze instalacji grzewczej. Dlatego przed zakupem pomy ciepła warto przemyśleć i wybrać najbardziej optymalny wariant, który zaspokoi potrzeby grzewcze danego budynku.

Za wyborem gruntowej pompy ciepła przemawia przede wszystkim niski koszt eksploatacyjny. Ze względu na praktycznie stałą temperaturę w gruncie współczynnik efektywności pompy gruntowej w przeciwieństwie do powietrznej pompy ciepła jest na niezmiennie wysokim poziomie. Gruntowa pompa ciepła nawet przy niskich temperaturach korzysta z darmowej energii, podczas gdy powietrzna pompa ciepła będzie musiała być wspomagana pracą grzałki elektrycznej. Użytkowanie grzałki elektrycznej powoduje, więc wzrost kosztów ogrzewania.

Montaż pompy ciepła Inowrocław

Montaż pomp ciepła w Inowrocławiu i okolicach świadczy przedsiębiorstwo GFI z Bydgoszczy. Aby mieć pewność, iż instalacja grzewcza działa w prawidłowy sposób warto skorzystać ze sprawdzonych firm, które gwarantują wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Tylko i wyłącznie prawidłowy montaż jest w stanie zapewnić długoletnią prace pompy ciepła, aby mogły one działać efektywnie i bezawaryjnie. Firma GFI świadczy usługi montażu pomp ciepła na terenie Inowrocławia i okolic. Ważną kwestią przy doborze pomy ciepła jest także moc urządzenia.

Zbyt mała pompa nie będzie w stanie efektownie ogrzewać danego budynku, natomiast zbyt duża pompa ciepła generować będzie niepotrzebnie wyższe koszty energii elektrycznej. Specjalistyczne firmy, dzięki wyspecjalizowanej załodze oraz dużej wiedzy są w stanie obliczyć zapotrzebowanie na ciepło i we właściwy sposób dobrać moc pompy dla danego budynku.