Wybieramy 3 topowe naturalne olejki eteryczne!

Wybieramy 3 topowe naturalne olejki eteryczne!

8 marca, 2023 0 przez Redakcja

Olejki eteryczne naturalne bio kryją w sobie cały potencjał wyjątkowych możliwości. Takie olejki eteryczne posiadają bowiem niepowtarzalne właściwości, oddziałując przy tym zarówno na nasze ciało, jak i zmysły. Po które olejki naturalne eteryczne warto sięgnąć? Wybieramy 3 topowe naturalne olejki eteryczne!

Olejek eteryczny herbaciany

Olejki eteryczne kryją w sobie olbrzym potencjał. Na przykład olejek herbaciany znajduje swoje zastosowanie w przypadku trudnych ran. Wystarczy kilka kropli olejku umieścić na gazie i zrobić z niej opatrunek, by usunąć stan zapalny i pozbyć się bakterii. Herbaciane olejki mają właściwości bakteriobójcze, co warto wykorzystać również podczas płukania jamy ustnej. Wypróbuj naturalne olejki herbaciane także w ulubionych kosmetykach.

Kilka kropli olejku dodać można chociażby do szamponu, dzięki czemu walka z łupieżem stanie się znacznie łatwiejsza. Ekologiczne olejki zapachowe z drzewa herbacianego to także doskonały tonik na twarz, jeśli zmagamy się z trądzikiem i innymi zmianami skórnymi. Oczywiście olejki eteryczne naturalne bio można wykorzystać również do przygotowania własnych środków do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni w domach i mieszkaniach.

olejki eteryczne

Mandarynowe olejki eteryczne

Mandarynkowe olejki eteryczne należą do grupy olejków cytrusowych. To cały wachlarz naturalnych olejków, w skład których wchodzą np.:

  • pomarańczowy naturalny olejek,
  • olejek cytrynowy,
  • olejek limonkowy,
  • bergamotowy olejek eteryczny.

Wybór olejku zależy tutaj od indywidualnych gustów i preferencji. Wśród właściwości, które mają olejki cytrusowe, wymienia się m.in. silne właściwości antyseptyczne, które wpływają w pozytywny sposób na działanie naszego układu odpornościowego.

Olejki te jednak mają również szerokie zastosowanie w aromaterapii. Poprawiają one nastrój, działają przeciwdepresyjnie, łagodzą stany lękowe i dają motywacje do działania. Olejek mandarynkowy wykazuje działanie relaksujące. Dodatkowo jest on również wykorzystywany w branży kosmetycznej. Dla przykładu w perfumach znajdziesz naturalne olejki mandarynkowe, a ich zapach wybierany jest najczęściej przez osoby, poszukujące silnych doznań zmysłowych i tryskające energią na co dzień.

Olejki naturalne eteryczne różane

Olejki zapachowe naturalne różane to jedne z najdroższych na rynku produktów. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę ilość płatków, z których powstają ekologiczne olejki eteryczne. Wśród zastosowań olejków eterycznych różanych wymienia się przede wszystkim ich zbawienny wpływ na naszą skórę. Wśród właściwości olejków eterycznych różanych najczęściej wymienia się ujędrnianie skóry, przywracanie jej gładkości i blasku oraz widoczną redukcję zmarszczek. To jeszcze nie wszystkie możliwości, jakie niesie ze soną eteryczny olejek różany. Ma on działanie przeciwzapalne, likwiduje zaczerwieniania na skórze oraz łagodzi kobiece dolegliwości, pojawiające się w czasie menstruacji. Już kilka kropel olejku eterycznego różanego pozwala zadziałać jak naturalny afrodyzjak, budując wyjątkową atmosferę do spotkań tylko we dwoje.